Популярні садиби
Бугільний витяг Яремче - Фото 1

Бугільний витяг Яремче

► 3 км. від центру міста.  ► Схил для початківців.
► Прокат лиж та санок.  ► Катання на снігоході.
Під'їзд автомобілем від базару в сторону вольєрного господарства.
тел. (098) 576-16-28   Чекаємо на Вас !
Бугільний витяг Яремче - Фото 2

Hatynka u Rumuna

Hatynka u RumunaWelcome for the rest during New Year holidays.
Read more...
X-DRIVE center of ski service.

X-DRIVE (rental, shop)

center of ski service
+38 0343436410;
+380 677785878
Read more...
The farmstead Stara hata

Farmstead "Stara hata"

Farmstead is located in picturesque place near the river.
Read more...
Hotel complex

Hotel complex "OSONNYA Carpathians"

«Osonnya» - place of unity with nature, where it's always sunny.
Read more...
Home arrow Sightseeing arrow Визначні місця смт. Ворохта
Визначні місця смт. Ворохта Print E-mail

г. Говерла

З Ворохти починаються найзручніші шляхи для сходження на найвищу гору Карпат - Говерлу, яка знаходиться за 25 км від селища. Слово Говерла в перекладі з угорської означає "Сніжна гора". Перший туристичний маршрут зі сходженням на гору був відкритий в 1880 році. Сьогодні до вершини кожен день здійснюють сходження сотні туристів. Середній час сходження в літній час, по самому легкому шляху займає близько 2 -3 годин, спуск близько півтори години.

Історико-краєзнавчий музей селища Ворохта

Музей розкриває процеси виникнення поселення, опришківський рух на околицях Ворохти, релігійне життя. Один з розділів постійно-діючі експозиції присвячено життю й діяльності забутого міністра ЗУНР та УНР, тестя Є. Коновальця та А. Мельника, мецената, філантропа, видатного громадського діяча Степана Федака (1861-1937) та його родини, висвітлюється їх зв'язок з Ворохтою.Також подано матеріали про розвиток лісової промисловості, спорту і туристичних послуг, санаторних закладів, біографії керівників селища, відомих вчителів школи та видатних уродженців Ворохт.

Адреса: вул. Данила Галицького, 76, с-ще Ворохта.

Церква Різдва Богородиці (1615 р.)

Це дерев'яна гуцульська церква 17 століття, побудована без єдиного цвяха. У селищі Ворохта знаходиться пам'ятка гуцульської дерев'яної архітектури XVIII століття – церква Різдва Богородиці. Цю ідеальну за пропорціями, надзвичайно гармонійну дерев'яну церкву перевезли сюди в 1780 р. з Яблуниці. Церква присвячена Різдву Богородиці. Коли церква Різдва Богородиці була побудована, історики не знають: версії є дві – у XVIII ст. і в 1615 році. Це один із найбільш величних храмів, хоча і найменший за розмірами серед усіх гуцульських будівель такого типу. Вхід на цвинтар, де знаходиться церква, франкований двома величезними каменями. Такими каменями-менгирами давні слов'яни позначали свої священні місця – жертовники. Будівлю було поставлено на невисоку кам'яне основу. 1780р. у Ворохту з села Яблуниця була перенесена дерев'яна церква Різдва Богородиці. Храм, що зберіг в інтер'єрах настінні розписи XIX ст. був відреставрований у 1979р. і являє собою чудовий зразок гуцульської архітектурної школи.

Церква Петра і Павла (30-ті роки XX ст.)

Друга церква селища Ворохта має назву Петра і Павла. Потреба у її побудові назріла, коли збільшилось населення в селищі. Першим питанням стояло будівництво церкви і дому «Просвіти», бо для «Просвіти» була відведена тільки одна кімната при учительській оселі. Дуже багато було роботи на розкопуванні площадки під будову, бо місцина хоч гарна, але була тоді нерівна. За цю роботу взялась переважно молодь і до зими все було зроблено. Зібрали знову нараду із згаданих вище керівників, церковні браття запросили на неї будівничих майстрів, котрі в основному спеціалізувались на будівництві церков На цій нараді затвердили проект церкви і погодилися на оплаті за роботу. Будівництво почалося в 1928 році і тривало два роки. Церква вибудувалась велика, покрита бляхою шаховим порядком, з чотирма куполами /банями/ по краях і великою банею посередині. Поставили дзвіницю з трьома дзвонами. Коли всі роботи було закінчено, а це 193 0 рік. церковні браття звернулись до Єпископа Одинарія Станіславської греко-католицької Єпархії Григорія Хомишина. щоб приїхав подивитися церкву і призначив посвяту Під час оглядин владика Хомишин не погодився з громадою, бо церква має п'ять куполів, атака архітектура властива православній Церкві і поставив умову зняти два куполи. Інакше він відмовлявся висвячувати. Громада Ворохти запротестувала проти вимог владики Хомишина і звернулася до Львівської Митрополії з поясненнями. Львів прислав Правата, котрий посвятив церкву літньої пори 1930 року.

Австрійський залізничний міст (1894 р.)

- довгий кам'яний арочний міст 19 століття. Визначною архітектурною пам'яткою є й арочні залізничні мости (віадуки), зведені тут у XIX столітті. Один із віадуків у Ворохті входить до низки найдовших кам'яних мостів Європи (130 м), довжина однієї з арок - 65 м.

 

Share with friends:

  • Share using ВКонтакте
  • Поделиться ссылкой в FaceBook
  • Share using Twitter
  • Share using Google
  • Share using блог livejournal.com
  • Share using Я.ру
  • Share using Мой Мир
  • Share using свой блог на ЛиРу (Liveinternet)
  • Share using del.icio.us
  • Share using MoeMesto

Активный отдых. Каталог туристических сайтов.